Brak zęba jest groźniejszy niż sądzisz cz II

Implanty zębów

Zamiast zęba implanty, a może most?

Żeby przeciwdziałać skutkom konieczne będzie uzupełnienie wszelkich luk w uzębieniu. W gabinetach dentystycznych znajdziemy obecnie wiele skutecznych rozwiązań, dzięki którym będziemy mieli okazję do tego poradzić sobie z brakami w uzębieniu.  (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html)  Można zdecydować się na wszczepienie implantu z nową koroną, ale to będzie najdroższe rozwiązanie, dlatego można również wybierać inne propozycje. Ten zabieg ma charakter miejscowy i wykonywany jest w znieczuleniu. Dokładnie w miejscu ubytku umieszcza się specjalną śrubę, która pokryta będzie powłoką przyspieszającą się zrośnięcie się z kością.

Na niej będzie się montować łącznik a na szczycie koronę, która będzie odpowiadać za odwzorowanie naturalnych zębów. Rozwiązanie jest bardzo trwałe. Implant daje nam możliwość odbudowania zęba bez konieczności szlifowania a tym samym nie będziemy musieli niszczyć zdrowych zębów, które sąsiadują z ubytkiem jak to ma miejsce przy moście protetycznym. Tutaj dokładnie odbudowujemy ząb, który utraciliśmy, wpasowujemy go w pozostałe.

Ubytki jamy ustnej

Mosty kompozytowe

Innym rozwiązaniem i dużo tańszym będą mosty kompozytowe, ale są one również mniej trwałe.Są to uzupełnienia, które wykonuje się z materiału podobnego do tego jakie mają brakujące wypełnienia. Materiał ten osadzany jest na włóknie szklanym i odbudowuje brakujące tkanki zęba rozwiązanie to stosuje się raczej jako tymczasowe uzupełnienie. Innym rozwiązaniem są protezy częściowe. Są to uzupełnienia wyjmowane, które nie gwarantują nam komfortu. Dodatkowo ich wadą będzie to, że niszczą zęby znajdujące się obok luki.

Mosty porcelanowe

Ostatnim alternatywnym rozwiązaniem są tradycyjne mosty protetyczne porcelanowe albo też pełnoceramiczne. Zamocowanie ich w jamie ustnej wymaga szlifowania często zdrowych zębów, filarów, które są blisko. To na nich mocuje się specjalnie przygotowany most. Założenie mostu wymagać będzie szlifowania dwóch dodatkowych zębów a to oczywiście będzie naruszać ich strukturę. W efekcie mamy tak naprawdę więcej niż jeden ząb, przy którym jakieś zadania są wykonywane. Niezależnie od tego jakie rozwiązanie wybieramy dentyści zalecają aby nie zwlekać z leczeniem. Pojedynczy ubytek często jest początkiem zmian w jamie ustnej, które szybko postępują i należy na to uważać bardzo mocno.

Autor

Krzysztof Lis

Redakcja graybox.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@graybox.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa. Dzięki nam, dowiesz się ile kosztują najskuteczniejsze zabiegi dentystyczne. Nie lekceważ dolegliwości jamy ustnej.

Zadbaj o swoje zęby już dziś i ciesz się ze zdrowego i pięknego uśmiechu.