Kiedy leczenie zachowawcze jest nieefektywne i kosztowne?

Stomatologia zachowawcza

Współczesna stomatologia zachowawcza ma dla nas wiele różnych możliwości, gdy chodzi o leczenie i ratowanie zębów. W porównaniu do tego co dentysta mógł robić około 20 lat temu obecnie te możliwości są dużo większe. Mamy tak naprawdę rewelacyjne metody, dzięki którym zadbać można o piękno zębów. Można tak naprawdę w każdej sytuacji o to piękno zębów zadbać. Pamiętajmy, że obecnie realizuje się wiele nowoczesnych metod i dzięki temu rzeczywiście wypełnienie będzie lepsze, ale nadal będzie to związane z ingerencją w strukturę zęba. (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

Ceny zabiegów dentystycznych

Na rosnące koszty leczenia zachowawczego i mniejszą efektywność wpływ będzie miało to jak dbamy o swoją jamę ustną. Nawet najlepsze plomby nie będą zapobiegać rozwojowi próchnicy, jeśli zębów nie będziemy w stanie czyścić systematycznie. Należy pamiętać o tym, że wypełnienia nie są wieczne i z czasem będą ulegać poluzowaniu czy też wykruszeniu. Miejsca łączenia z tkankami staną się porowate i przez to może to stanowić niszę do osadzania się resztek pokarmowych, a tam bakterie dość szybko się rozwiną.

Zaniedbania w higienie jamy ustnej prowadzą do rozwoju parodontozy i obniżenia się dziąseł. Oznacza to, że w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego wypełnienia może się również rozwijać dalej ognisko próchnicy, którego leczenie będzie wymagać usunięcia tej wcześniej wykonanej plomby. Nieleczone stany zapalne przyzębia mają tendencję do tego, by się pogłębiać co będzie skutkować powstaniem nowych ognisk próchnicy w powiększających się patologicznych kieszonkach dziąsłowych.

Odsłonięta szyjka zębowa

Jeśli w wyniku obniżenia linii dziąseł trzeba było się zachowawczo leczyć pogłębienie stanu zapalnego może prowadzić do rozwoju nowych plam próchnicowych i rozchwianiem zębów. Likwidacja nowych plam będzie nas oczywiście narażać na dodatkowe koszty. Jeśli nasze zęby będą rozchwiane musimy się obawiać, że może nawet dojść do ich wypadania.

Niedopasowane protezy

Uzupełnienia protetyczne mogą uszkadzać zdrowe zęby i powodować również pęknięcie szkliwa czy też jego ścieranie i poluzowanie założonych nigdy plomb. Mogą także stymulować powstanie zapaleń tkanek przyzębia czego konsekwencją będzie obniżenie linii dziąseł, dlatego trzeba szukać rozwiązań, które ułatwią pokonanie tego problemu.

Autor

Renata Wiśnia

Redakcja graybox.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@graybox.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa. Dzięki nam, dowiesz się ile kosztują najskuteczniejsze zabiegi dentystyczne. Nie lekceważ dolegliwości jamy ustnej.

Zadbaj o swoje zęby już dziś i ciesz się ze zdrowego i pięknego uśmiechu.