Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Dobry stomatolog

Od wyboru odpowiedniego gabinetu dentystycznego zależy, jak skuteczne będą nasze działania odnośnie poprawy zdrowia jamy ustnej i polepszania wyglądu naszego uśmiechu. Szczególnie ważne staje się to w sytuacjach, kiedy czujemy strach przed dentystą lub pacjentem gabinetu będzie dziecko. Nie da się oczywiście w prosty i jednoznaczny sposób wskazać, jaki konkretnie gabinet jest najlepszy. (http://www.pro-orto-dent.pl/o-nas.html

Czasami ważna jest specjalizacja na jednym, istotnym dla nas polu, kiedy indziej liczy się szerokie i nowoczesne wyposażenie, a dla innych osób priorytetem jest sposób traktowania pacjenta. Połączenie tych wszystkich cech daje nam sympatycznego dentystę, który zna się znakomicie na wykonywanych przez siebie zabiegach i jest wyposażony w nowoczesne urządzenia. Miłym dodatkiem jest przyjemnie urządzony gabinet.

Gabinet stomatologiczny na miarę oczekiwań

Poszukiwania odpowiedniego gabinetu stomatologicznego trzeba zacząć od ustalenia dla siebie samego, co właściwie rozumiemy przez najlepszy gabinet i czego konkretnie oczekujemy. Jest to zadanie dość proste, chociaż może być skomplikowane, jeśli w grę wchodzą wymagania małego pacjenta. O dentyście trzeba zebrać informacje. Można je znaleźć na jego stronie internetowej i w różnych opisach, ale takie informacje są oczywiście mało wiarygodne, bo nawet jeśli ogólnie są prawdziwe, to niemal na pewno pisała je osoba, której celem było zrobienie dobrego wrażenia.

Nowoczesny gabinet stomatologiczny

Znacznie bardziej wartościowym źródłem są tutaj przekazy innych pacjentów, najlepiej kogoś znajomego, ponieważ opinie z sieci też mogą być niewiarygodne. Ciekawą metodą jest zabawa w „tajemniczego pacjenta”. Polega ona na proszeniu różnych dentystów o proste rady i podpytywanie pacjentów czekających w poczekalni o ich opinie. Szczególną uwagę warto zwrócić na poziom higieny dentysty i pracownika. Wydaje się to nadwrażliwością, ale wbrew pozorom, różne zakażenia w gabinetach, gdzie higiena jest bagatelizowana, nie są rzadkością.

Nie należy za to zwracać szczególnej uwagi na wystrój. Dobry dentysta nie potrzebuje sali przypominającej statek kosmiczny. Nawet najlepsi specjaliści często chcą być blisko swoich pacjentów, co oznacza otwieranie gabinetów w niewielkich biurach, gdzie wykonuje się tylko podstawowe zabiegi i dba się o podstawowe kwestie.

Autor

Beata Andrzejewska

Redakcja graybox.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@graybox.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa. Dzięki nam, dowiesz się ile kosztują najskuteczniejsze zabiegi dentystyczne. Nie lekceważ dolegliwości jamy ustnej.

Zadbaj o swoje zęby już dziś i ciesz się ze zdrowego i pięknego uśmiechu.